Szkło dekoracyjne

Nigdy dotąd w kuchni i łazience  nie było tyle szkła, przestajemy drżeć nad jego kruchością bo potrafi znieść nawet zmywanie 🙂 . Szkło którego używamy hartowane i laminowane stanowi warstwę ochronną i jest odporne na wilgoć i wysokie temperatury przez co świetnie nadaje się na szklane panele naścienne zamiast płytek, blaty, obudowy wanien oraz innych powierzchni. Szkło stwarza nieograniczone możliwości do kreowania przestrzeni w budynkach mieszkalnych i użytkowych. To co znajdzie się w strukturze szkła (grafika, ornament, kolory,obrazy, podświetlenie itp.) zależy już tylko od naszej wyobraźni.

Zapewniamy Pomiar – Dostawę -Montaż 

Możliwa dostawa towaru pod wskazany adres lub odbiór osobisty w wybranym punkcie na terenie Polski i Niemiec  do własnego montażu.

Szkło laminowane
Technologia szkła laminowanego polega na sklejeniu dwóch szyb z umieszczeniem pośrodku obrazów,grafiki, tkaniny,oraz innych materiałów płaskich. Szkło laminowane to szczególnie wdzięczny materiał dekoracyjny ,na foli znajdującej się między dwoma taflami szkła można umieścić praktycznie każdy wzór, nawet indywidualne zdjęcie. 
Szkło laminowane można zahartować dzięki czemu uzyskuje ono niezwykłą wytrzymałość zwłaszcza gdy jest w kuchni lub łazience (odporne na wysokie temperatury, uderzenia, wilgoć i inne czynniki mechaniczne). Konstrukcja szkła pozwala na wiercenie i wycinanie w nim dowolnych otworów.

Szkło emaliowane,  sitodruk ceramiczny ( Hartowane )
Szkło na które metodą sitodruku nałożono emalię mineralną tworzącą określony wzór lub kolor na powierzchni szyby. Podczas procesu hartowania przebiegającego w wysokiej temperaturze nałożona emalia wtapia się w strukturę  szkła, dzięki czemu powstaje produkt o wyjątkowej trwałości. Grubość szkła 4 do 19 mm.

Szkło LACOBEL Niehartowany
Lacobel to rodzaj szkła zaliczanego do grupy szkieł float. Szkło jest pokryte z jednej strony wysokiej jakości lakierem. Kolekcja szkła lakierowanego występuje w bogatej gamie kolorów w grubości 4 do 6 mm. Szkło powszechnie stosowane w przemyśle meblarskim. Brak możliwości hartowania ogranicza jego zastosowanie w  
 miejscach o podwyższonej temperaturze( kuchnie gaz., indukcja) a także uszkodzenia mechaniczne. Nowością jest szkło lacobel z powłoką antybakteryjną.

Szkło LACOBEL Hartowany 

Lacobel na bazie szkła hartowanego występuje w bogatej palecie kolorów RAL oraz w różnej grubości szkła od 4 do 19 mm . Lacobel hartowany charakteryzuje się 7 krotnie większą wytrzymałością na uderzenia mechaniczne, jest odporny na wysokie temperatury przez co świetnie nadaje się do zastosowania w kuchni i przy kominku. Możliwe wykonanie długich i wysokich tafli bez konieczności dzielenia .

Szkło Ornamentowe

Szkło na którym został wytłoczony odpowiedni wzór, kostki, pasy, krople, itp. Ten rodzaj  szkła gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz atrakcyjny wygląd – jest to doskonałe połączenie ochrony z komfortową intymnością i oświetleniem.  Katalog szkieł ornamentowych dostępny w zakładce  ,, Do Pobrania ,,

Zastosowanie szkła dekoracyjnego
– drzwi szklane 
– szafy i garderoby, meble
– blaty, panele naścienne w kuchni
– blaty umywalek, okładziny ścian w łazience
– kabiny prysznicowe
– ścianki, balustrady, daszki

Przykłady zastosowań i wzorów :

Szkło laminowane dekoracyjne
Szkło kolorowe