Informacje o szkle

Szkło float to powszechnie wykorzystywany rodzaj szkła o gładkiej powierzchni. Float jest szkłem przezroczystym lecz posiada lekko zielonkawy odcień widoczny na jego krawędzi, wraz ze wzrostem grubości szkła odcień staję się  ciemniejszy. Szkło foat jest szkłem bazowym do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków np. szyby okienne, drzwi szklane, kabiny prysznicowe, ściany szklane, półki, stoliki, branża meblarska.  Podlega wszystkim typom obróbki : Hartowanie, laminowanie, cięcie, szlif, otwory . Grubość:, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 19 mm

Szkło Opti White  lub Diamant Jest całkowicie przezroczystym szkłem float o obniżonej zawartości żelaza. Szkło jest praktycznie bezbarwne a zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało całkowicie wyeliminowane,  jest ono także  znacznie bielsze od zwykłego szkła bezbarwnego. Sprawdza się, gdy eksponowane są krawędzie szkła oraz gdy wymagane jest neutralne zabarwienie. Charakteryzuje się zwiększoną przepuszczalnością światła i przezroczystością.  Optiwhite i  Diamant  gwarantuje znakomite odwzorowanie kolorów, dlatego doskonale nadaje się do lakierowania szkła szczególnie przy jasnych odcieniach kolorów, drukowania na szkle obrazów i wzorów, do witryn ekspozycyjnych, gablot muzealnych.

Szkło Hartowane  ESG uzyskuje się dzięki podgrzaniu tafli szkła w specjalnych piecach hartowniczych do temperatury bliskiej 700 stopni celsjusza a następnie gwałtowne schłodzenie strumieniem zimnego powietrza. dzięki hartowaniu powierzchnia szklana jest w stanie wytrzymać nacisk dużego ciężaru (wytrzymałość na zginanie ok. 5 razy wyższa niż dla szkła zwykłego) oraz staje się odporna na różnego rodzaju czynniki mechaniczne i wysokie temperatury. W przypadku rozbicia, szkło hartowane rozpada się na bezpieczne dla człowieka, tępe kawałeczki

Szkło Laminowane VSG ( bezpieczne) uzyskuje się  przez połączenie dwóch tafli szkła za pomocą specjalnych  foli pvb w procesie laminowania, po rozbiciu takiej szyby szkło pozostaje na foli. Standardowo dostarczane jest z hut szkła w gotowych formatkach do dalszej obróbki i rozkroju  oraz dwóch standardowych kolorach  folia matowa, folia bezbarwna, możliwe jest zastosowanie foli kolorowych lub umieszczenia grafiki. Szkło powszechnie stosowane w zakładach szklarskich , szklenie okien, wypełnienia balustrad w grubościach 33.1- 44.1-55-1.  Możliwe zastosowanie kolorowych folii VANCEVA uzyskując nieograniczone odcienie kolorów oraz zróżnicowane stopnie przezierności wykonanego produktu. 

Szkło Laminowane/Hartowane VSG-ESG  składa się z dwóch lub więcej tafli szkła hartowanego połączonego czterowarstwową  folią PVB, proces laminowania przebiega w specjalnych komorach(autoklaw) W zależności od zastosowania  dobierane są grubości oraz ilości tafli szklanych i foli, ten rodzaj szkła cechuje się wysoką odpornością na przenoszenie obciążeń, naprężenia, wysokie temperatury, uderzenia.  Najczęściej  wykonuje się z niego produkty takie jak: balustrady samonośne mocowane punktowo oraz w profilach systemowych, zadaszenia szklane, podłogi i schody szklane, szyby pancerne i antywłamaniowe, ścianki i drzwi szklane.  Możliwe zastosowanie kolorowych folii VANCEVA uzyskując nieograniczone odcienie kolorów oraz zróżnicowane stopnie przezierności wykonanego produktu.  

Szkło Trawione ( Satyna, Decormat )  szkło o jednolitej matowej powierzchni na jednej stronie tafli. Efekt Satyny uzyskuje się przez trawienie powirzechni szkła kwasem co pozwala uzyskać matowy i pół przezierny efekt wizualny. Szkło satynowe pozwala na przepuszczenie żrudła światła  zachowując jednocześnie intymny charakter pomieszczenia dlatego chętnie stosowane jest przy produkcji drzwi szklanych, ścianek, witryn. Trawieniu można poddać szkło bezbarwne, Opti White, brązowe, grafitowe, zielone

Szkło barwione w masie Antisol  wytwarzane jest przez dodanie barwnika do masy szklanej w procesie produkcji  szkła nadająć mu jednorodnego zabarwienia. Kolr i przezierność takiej szyby  zależy od jej grubości im grubsze szkło tym bardziej zmienia się jego barwa na ciemniejszą i ogranicza się jego przezierność. Kolory szkła Antisol: Brąz – Grafit – Zielony , Grubość: 4 do 10 mm, Zastosowanie : drzwi szklane, szyby okienne, kabiny prysznicowe, elementy meblowe.

Szkło Ornamentowe szkło uzyskuje się w procesie walcowania i wytłaczania  określonego wzoru na powierzchni szkła, którego struktura pozwala na przepuszczanie światła z ograniczeniem jego przezierności. Szkło ornamentowe produkowane jest w kolorze miodowym, brązowym, bezbarwnym. Najbardziej popularnym szkłem ornamentowym jest grupa szkieł MASTERGLAS np. MASTER-CARRE,  MASTER LENS   wykorzystywane do produkcji drzwi i ścianek szklanych, kabin prysznicowych, wypełnienia meblowe. 

Szkło Lodowe imitujące stłuczoną szybę  wykonane jest z trzech warstw szkła z których środkowa szyba hartowana zostaje stłuczona co pozwala uzystkać efekt tłuczonego szkła. Szkło lodowe zaliczane jest do grupy szkieł bezpiecznych przez co świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny, stolik, blat szklany , ściana.

                  

 

                  

 –

Szkło hartowane, bezbarwne typu float - szkło powszechnie używane do produkcji kabin.
Szkło hartowane, odbarwione Opti White lub Diamant- szkło pozbawione zielonkawego zabarwienia.
Szkło hartowane Master Carre - szkło z wytłoczoną strukturą w kształcie kostek.
Szkło hartowane Satynowe - szkło jednostronnie zmatowione (trawione).

Szkło hartowane Antisol – szkło barwione w masie występujące w trzech kolorach.

Antisol szary/grafit
Antisol brąz
Antisol zielony
Szkło Lodowe / Crasch Glass
Szkło Bezpieczne Laminowane VSG
Szkło ( bezpieczne) VSG folia matowa
Szkło laminowane VSG/ESG zestawienie warstwowe - podłogi, schody
Szkło do kabin prysznicowych TIMELESS z trwałą powłoką
Szkło do kabin prysznicowych TIMELESS z trwałą powłoką / struktura szkła
Szkło Laminowane VSG lub VSG/ESG z foliami kolorowymi VANCEVA
Szkło Lacobel lub Szkło hartowane lakierowane na kolor z palety RAL

Wzory na szkle

Wzory na szkle wykonujemy w oparciu o sugestie klienta oraz na podstawie standardowej oferty. Mogą to być pasy nieprzezierne umieszczane na poszczególnych elementach kabiny prysznicowej lub wybrane wzory.